Kultúra a Magyar Nemzeti Galériában
A nyár kezdetével egyre több kulturális esemény kerül megrendezésre a fővárosban. Ezek közül nyári programajánlónkban az egyik legújabb kiállítást szeretnénk bemutatni, mely a Magyar Nemzeti Galériában kap helyet. Monet, Gauguin, Szinyei Merse, Rippl-Rónai és további híres művészek művei kalauzolnak minket a kiállítás során.
A jeruzsálemi Izrael Múzeum, a Magyar Nemzeti Galéria és a Szépművészeti Múzeum remekműveiből egy reprezentatív kiállítást hívtak életre, mely a három múzeum impresszionista és posztimpresszionista gyűjteményeit vonultatja fel. A körülbelül 120 művet felvonultató időszaki kiállítás fő műve Claude Monet Tavirózsák című festménye.
Az impresszionizmus elnevezés Monet egyik festménye nyomán született, és elsősorban a francia művészek körében formálódott. Ettől függetlenül azonban az az újfajta látásmód, amely a nagy témák, a komoly mondanivalót magába sűrítő bonyolult kompozíciók helyett a hétköznapi élet egyszerű eseményeire, a természet frissebb szemléletére, a pillanatonként változó fényviszonyokra fordította figyelmét, a magyar művészek munkásságában is megfigyelhető volt. Egyetemes, európai művészeti irányzatról van szó, amelyhez a magyar alkotók is jelentős művekkel járultak hozzá.
A nagyszabású tárlat megrendezését az Izrael Múzeum és a Szépművészeti, illetve azok vezetői között kialakult baráti kapcsolat tette lehetővé, melynek köszönhetően – az Izrael Múzeum felújítását kihasználva – a jeruzsálemi kiállítóhely teljes impresszionista gyűjteményét megkaphatta az MNG. Izraelből így mintegy 40 francia festmény érkezett, melyet a Szépművészeti Múzeum saját nemzetközi anyagából további tíz képpel egészít ki. Az impresszionizmus és posztimpresszionizmus világhírű mestereinek vásznai mellett magyar kortársaik csaknem 70 munkája kap helyet. A Monet, Gauguin, Szinyei Merse, Rippl-Rónai című kiállítás október 13-ig lesz látogatható.
További információk: http://www.mng.hu/