Húsvéti magyar hagyományok
Magyarországon húsvét az év egyik legfontosabb vallási ünnep, mellyel Krisztus újjászületését és a tavaszt ünnepeljük. Ehhez a naphoz rengeteg népi hagyomány kapcsolódik.
Húsvét vasárnap
A szokások úgy tartják, hogy ezen a napon megjelenik a húsvéti nyúl, aki tojást, édességet és ajándékokat rejt el a kertben vagy a ház több pontján. Vasárnap reggel a gyerekek el is indulhatnak ezek keresésére. A húsvéti nyúl mellett ilyenkor dekorációként jelenik meg a fehér liliom is, ami a termékenységet és a tisztaságot szimbolizálja.
Húsvéti tojás és ünnepi ételek
Húsvét közeledtével a családok feladata általában a ház kitakarítása, díszítése, valamint a főzés és az egyedi tojások megfestése. A hagyományos húsvéti fogások között megtalálhatjuk a főtt tojást, a sonkát, a tormát, a brugonyasalátát valamint újhagymát, retket és más idényzöldségeket is.
Húsvét hétfő
Húsvét hétfő mindig is a locsolkodásról volt híres, ugyanis a szokások szerint a férfiak sorra járták a házakat és különböző versek kíséretében egy vödör vízzel "locsolták" meg a nőket. A locsolkodásért cserébe régebben édességet vagy tojást kaptak. Manapság ez a hagyomány kezd eltűnni, a vödör víz helyett inkább parfümmel locsolkodnak, amelyért cserébe a hölgyek a csoki és a festett tojás mellett némi zsebpénzzel vagy jóféle pálinkával kedveskednek.
Húsvéti program Budapesten
Március 27-től egészen április 26-ig lehetőségünk van meglátogatni a budapesti Húsvéti vásárt, amit minden évben a Vörösmarty téren rendeznek meg. Itt különböző szuveníreket vehetünk, valamint különleges magyar ételeket és italokat kóstolhatunk, többek között lángost, kürtöskalácsot, sült húsokat és sül kolbászokat. Mindemellett részt vehetünk remek programokon és élvezhetjük a népi hagyományos táncfellépéseket.
Húsvétkor a programok és a remek hangulat miatt is érdemes ellátogatni Magyarországra.