Budapest napról napra fejlődik - bármelyik kerületről is legyen szó, biztosan találni fogsz legalább egy építkezést, felújítás alatt álló épületet, vagy frissen ásott gödröket az építkezés korai fázisaiban. De merre is tartunk pontosan, és hogyan fog kinézni a város aruclata, amint ezek a legnagyobb fejlesztések befejeződtek? Lássuk, mi vár Budapestre az elkövetkezendő néhány évben!
Budapart
Napjainkban a
Kopaszi-gát területe akár egy kisebb tengerparty strandra is emlékeztethet a trópusi (vagy legalábbis annak tűnő) növényekkel, a rengeteg bárral és fa épületekben helyet foglaló éttermekkel és bisztrókkal. De ha csak egy kicsit is a dolgok mögé nézünk - szó szoros értelmében -, a "tengerpart"' mögött rengeteg égig nyúló szürke tömbokat és tornyokat láthatunk.
Ezt az új területet a projekt gazádai
"Budapartnak" nevezték el - a főként irodáknak és munkahelyeknek otthont adó, de rekreációs célokat is szolgáló mini-városnegyed az
1-es villamos vonala mentén, a folyóhoz közel, a Kopaszi-gát mögött helyezkedik el.
A Budapart koncepció részét képezi az egykor elég nagy sajtó-visszhangot és kisebb közfelháborodást kiváltó
120 méteres MOL campus épülete is - a tervezet bíráli szerint a fejlesztés komolyan
megrongálja Budapest műemlék jellegét és a város arculatát, hiszen a komplexum belvárosból látszani fog az ikonikus Gellért-hegy és szintén Budapest végjegyének számító Szabadság-szobor mellett.
Déli Városkapu
Az előző év végefelé jelentek meg a látványtervek az egyik legújabb projektről:
ez pedig a Déli Városkapu nevet viseli. Amint megjelentek a hírek É
szak-Csepel és Ferencváros Duna-parti részének teljes átalakításáról és modernizációjáról,
mi is publikáltunk egy blogbejegyzést ennek a fejlesztésnek szentelve - ide kattintva részletesen is bemutatjuk a Déli Kapu tervet.
Összefoglalva viszont annyit mindenképp érdemes elmondani erről a projektről, hogy a szinte teljesen kihasználatlan csepeli és ferencvárosi területek átformálásával helyet kapna a jelenlegi lepusztult, elhanyagolt részeken egy atlétikai aréna, egy új híd
Észak-Csepel és
Ferencváros között, valamint számtalan kikapcsolódásra és szórakozásra alkalmas helyszín - természetesen rengeteg irodával és lakóhellyel, sőt, kollégiumokkal együtt. Mivel fizikailag nincs távol ez az elfeledett rész a város szívétől, és tömegközlekedéssel is könnyen megközelíthető területről van szó, így gyakorlatilag
egy megnövekedett belvárost eredményezhet a projekt elkészülése.
Városliget
Vitathatatlan, hogy a legtöbb városfejlesztéssel kapcsolatos közéleti feszültséget az elmúlt években a Városliget átalakítása okozta. Az állatkert bővítése, a múzemok költöztetése, valamint több kultúrális és tudományos jelentősségel bíró intézmény betelpítése kétség kívül növelné az egész környék nívóját - nem is beszélve arról, hogy valóban rendkívül igényes, modern, és dekoratív látványtervekről van szó -, sajnos azonban mindez a zöldterületek jelentős csökkenésével járna. Növény borította területeket nézve pedig Budapest alapjaiba véve sem közelíti meg a fejlett nyugati nagyvárosokat, és a Városliget most pedig az egyik legnagyobb parknak számít, amit valóban fájó szívvel látnánk szétszabdalva.
De miket is terveznek pontosan a Városliget területére?
- Olof Palme ház - Milleniumi Ház, bemutatva Budapest történelmét
- Sportpályák, kültéri edzőterem öltözőkkel és értékmegőrzőkkel
- Biodóm
- Etnográfiai Múzeum
- Magyar Zene Háza
Váci úti irodák
A
Váci utat végigmérve fele-fele arányban láthatunk modern irodahákat és -parkokat és kihasználatlan(nak látszó), leromlott állapotú, múlt századot idéző épületeket. Nem nagy meglepetés az, hogy mi fog változni az elkövetkezendő időszakban: utóbbiak aránya csökkeni fog, ami az előbbiek arányának növekedését hozza magával.
Még korszerűbb, még modernebb új munkahelyek kerülnek majd a mostani elhanyagolt épületek helyére - ez a terv pedig remekül összhangban is van a hármas metró felújításával, melynek az északi (Váci utat érintő) szakasza már be is fejeződött.
A Westend mögötti terület szintén újragondolásra került: egy
Gránit Pólus névre keresztelt kisebb városnegyed születik meg a jelenleg a pláza mögött álló kihasználatlan részen. A terv, hogy ez az új, modern, parkokkal is tarkított negyed remekül kielégítse a környékbeliek kikapcsolódási igényeit, de a fejlesztés része néhány új lakóház és iroda megalkotása is.
VIII. Kerület - Belső-Józsefváros
Sajnos a nyolcadik kerület sosem tartozott a legjobb hírnévvel rendelkező városrészek közé - a köztudat még annak ellenére is negatív jelzőkkel gondol rá, hogy az elmúlt években számtalan korszerűsítés történt ezen a környéken is. Holott a négyes metró, de főleg annak megállóinak megépítése, és a megállók közvetlen közelének felújítása (Keleti Pályaudvar, II. János Pál Pápa tér, Rákóczi tér) egyenesen a korszerű belvárosi színvonalra emelte a térségeket.
A Corvin-negyed szintén egy roppant kedvelt lakóövezetté nőtte ki magát igazi prémium otthonaival a meglehetősen igényes modern stílusú lakóházak közt megbújó szökőkutas, fás, növényzettel díszített, térkövezett környezet segítségével. A környék, amely a VIII. kerülethez képest magas miliőjével és a Corvin pláza közelségével sok család, diák, külföldi, és fiatal felnőtt számára lett vonzó otthon.
Azonban egy csak egy apró szeglete Józsefvárosnak - néhány, centrumtól távolabbra eső városnegyed (Magdolna-negyed, Orczy-negyed) kevésbé érezte meg a felújítások hatásait. A jó hír viszont az, hogy például az Orczy-tér modernizálására is létezik már terv, így ez a keveset említett közlekedési csomópont jó esélyekkel fog indulni hogy új központja legyen a kerületnek - népszerűtlensége ellenére ugyanis rengeteg villamos, busz, és troli megálló is található itt.
Néhány lépéssel közelebb Budapest szívéhez találhatunk még egy, az előbbieknél sokkal jelentősebb csomópontot: ez a Blaha Lujza tér. Talán ez Budapest egyik legnagyobb és legfontosabb közlekedési gócpontja - ezt viszont megjelenése sajnos nem reprezentálja túlzottan. A "Blaha" borzasztóan elhanyagolt jelentősségéhez képest: épp ezért is fogják hamarosan teljesen átszabni a tér arculatát. Felújításra kerül az aluljáró, modern homlokzatot kap a Corvin áruház, eltűnnek a felszíni parkolók és a feleslegesen lebetonozott részek - utóbbiak helyére pedig fák, növények, szobrok, szökőkutak kerülnek.
Budapest változatossága egyszerűen lenyűgöző és ámulatba ejtő. Amíg azonban számos városrész még a fellendülsére vár, az At Home Budapest segít megtalálni a legmagasabb minőségű prémium, igazi luxus-otthonokat a város legkedveltebb részein!
|
|
|
|
Ön is szeretne egy igazi luxus ingatlanban élni? Az At Home segíthet ebben! Böngéssze weboldalunkat, tekintse meg prémium ingatlanokból álló kollekciónkat, vagy kérjen segítséget szakértőinktől!
https://athome-network.com
|
|
|
|
|