A mai modern lakberendezés tehát újból felfedezte a barokk vonzerejét, mely a minimalizmus ellentéteként, a szigorú szabályok feloldására jelent meg az elmúlt években. A barokk érzelmességével, a drapériák és kristálycsillárok fantasztikus látványával lágyítsák, otthonosabbá tehető a minimál néha rideg üressége. A történelmi barokkhoz és rokokóhoz hasonlóan az aprólékos díszítést, színpadiasságot kedveli. A neobarokk stílus jellemzői: csillogó és matt felületek játéka, rokokó stílusú bútorok, kristályok, puha nemes anyagok, növényi motívumok. Színei: az alapszíneket kiegészítő vörös, lila, fekete, arany, ezüst. A végeredmény egy játékos, luxus enteriőr.
Minimál stílus: fény, harmónia, funkcionalítás
A minimál az egyik legjobban behatárolható, szigorú szabályokat követő építészeti és lakberendezési stílus. Jellegzetessége a harmónia, szellősség és letisztultság - ennek érdekében kevés bútort és berendezési tárgyat használ. Általában a nagy, tágas terekben mutat jól. A modern minimalista épületekre jellemző a geometrikus szerkezet, a visszafogott anyaghasználat és a lapos tető, anyagai a beton, fém, üveg, ritkán fa. A belső terek rendkívül világosak, egybenyitottak, a felületek fehérek vagy egyéb monokróm színűek. Az élénk színek csak ritkán, kis felületen jelennek meg. A minimalista életstílus lényegi eleme a funkcionalitás és az egyensúly.
Modern - High-tech stílus: minőség, légiesség, karakter
A XX. sz. utolsó harmadának tengerentúlról induló öncélú stílusvilága. Megjelenése futurisztikus, a ragyogás a gazdagság és az erő szimbóluma. A tágas, osztatlan légterű lakásokban a high-tech stílus alapját a fényes felület, az acél, és üveg alkalmazása adja. A tereket sokszor színes neonfénnyel világítják be, ami még inkább fokozza a természetellenesen gépies hatást. Korunkban a rideg fémek kompenzálására megjelenik a fa, a bőr a természetes anyagok. A stílus megkívánja a legújabb technikai berendezéseket, melyek minden helyiségben központi helyet kapnak. A tetőtől talpig high-tech stílus a profizmus hatását kelti.
Felújított luxuslakás a belváros kedvelt sétálóutcájában
Art deco stílus: funkcionalítás, kreativítás, elegancia
Az art deco elnevezés a francia art décoratifs ( iparművészet ) szóból ered. Az irányzat különböző stílusok keveréséből elegáns és eklektikus szín és formavilágot eredményez. Geometrikus formák, lépcsőzetesség, élénk színek, fémesen csillogó felületek, drága anyagok jellemzik. Klasszikus és modern környezetbe egyaránt beleilleszthető. Akár meghatározó stílusként, akár egy-egy kiegészítőt használva bármely otthont reprezentatívvá tehet.
Francia stílus: finom elegancia
A stílus lényegét a nagy belmagasság, szellős elrendezés, egyedi színek és formák adják, ezek jellemzőek az ezüstös pasztellszínek, valamint a fehér. Nincs uralkodó szín, csak elegáns, harmonizáló összhatás. A sajátos színösszeállítású környezet kontrasztját néhány feltűnő bútordarab biztosítja. A francia stílus jellegzetes anyagai: ezüst és üvegtárgyak, finom kelmék, selymes csillogású felületek, patinás bútorok.
Vintage stílus: kreativítás, egyediség
A vitage vagy vintázs szó elsősorban bizonyos nemes Portói borokra használt kifejezés volt. Ez az irányzat számos stílus jegyeit viselheti magán. A hangsúly az egyes korszakok keverésén van. A berendezési tárgyak, bútorok kitartó munkával megszerzett klasszikus darabok, melyeket modern kiegészítőkkel finoman keverve született meg az egyediségre törekvő vintage stílus. Az összhang szempontjából fontos, hogy a vintage stílus bútorai egyszínűek, vagy nagyon hasonló árnyalatúak. Anyaghasználatban a természetes anyagok, kosarak, cserepek, meleg színű fák, szőttesek, rongyszőnyegek jellemzőek. A klasszikus, régi tárgyak felújított változata, vagy a új tárgyak antikolt változata szépen megférnek egymás mellett!
Zen stílus: egyszerűség, természetesség, harmónia
A Zen lényege az egyszerűség: letisztult, rendezett környezet. Az egyszerűség segíti a koncentrációt és ez kihat az életminőségre, vitalitásra. Népszerűek a gyorsan átalakítható, egymásba helyezhető, összecsukható berendezési tárgyak. A Zen otthon átjárható, egyszerű, világos. A természetességet előszeretettel hozzák be a lakásba a stílus kedvelői, így gyakran megjelennek bambuszból, nádból vagy fából készült tárgyak, ajtók, és burkolatok is. Színei a fekete, barna, piros, zöld, fáradt rózsaszín, ekrü és sárga.
Skandináv stílus: otthonosság, egyediség
A skandináv stílus alap pillérei a hatalmas ablakok, hiszen a stílus szülőföldjén nagyon keveset süt a nap – éppen ezért a falak is általában világosak – többnyire fehérek. A bútorok modern stílusúak, de nem feltétlen vadonatújak. A minimál stílusnál jóval élhetőbb, kevésbé „magazinos”. Ezen kívül jellemző még rá a fa anyaghasználat, a látható tetőgerendák és tartóoszlopok.